Już po raz czwarty wakacyjne miesiące w Milanówku uatrakcyjni nam “Letnie Granie”. W ramach tegorocznej edycji Milanowskie Centrum Kultury przygotowało cztery koncerty, które odbędą się w parku Zielony Dołek.

Wszystkie występy będą się rozpoczynać o godz. 20:00.

2 lipca – Sebastian Riedel i Michał Kielak

Pierwszy koncert zdominują z pewnością bluesowe brzmienia. Sebastian Riedel, wybitny wokalista i gitarzysta, wystąpi w duecie z Michałem Kielakiem, mistrzem harmonijki ustnej. Choć obydwaj artyści są związani z różnymi zespołami, to ich sceniczna współpraca trwa już od ponad 10 lat. Występując w duecie wykonują zarówno stare piosenki, jak i nowe utwory i improwizacje. Możemy się więc spodziewać autorskich kompozycji Sebastiana Riedla i przebojów napisanych przez jego ojca Ryszarda dla grupy Dżem, a także muzycznych zaskoczeń.

15 lipca – Angela Gaber i Tomasz Dybała

Sobotni wieczór 15 lipca będzie atrakcją szczególnie dla wielbicieli muzyki etnicznej. Angela Gaber jest wokalistką, która w swojej twórczości łączy wpływy wielu kultur z inspiracją dźwiękami natury. Będzie jej towarzyszył gitarzysta Tomasz Dybała, z którym współpracuje już ponad 20 lat. Duet znany jest z wykonań wykorzystujących różne techniki wokalne i instrumentalne. Usłyszymy utwory, w których ludowa tradycja muzyczna zyskuje nowe brzmienie we współczesnej interpretacji.

5 sierpnia – Agata Karczewska

W sobotę 5 sierpnia w Zielonym Dołku wystąpi Agata Karczewska, młoda wokalistka i gitarzystka tworząca swój autorski repertuar. Charakterystyczne brzmienie jej głosu nasuwa skojarzenia z muzyką country i amerykańskim folkiem, a emocjonalność tekstów nadaje jej utworom rys szczerości i autentyczności. Artystce będą towarzyszyć muzycy: Tomasz Gutka na gitarach i instrumentach perkusyjnych oraz Wojciech Wawszczyk na gitarze basowej. 

26 sierpnia – Michał Kowalonek

Cykl koncertów “Letniego Grania” zakończy się w sobotę 26 sierpnia występem Michała Kowalonka, artysty związanego z zespołami Myslovitz czy Snowman, twórcy muzyki filmowej i teatralnej. W jego wykonaniu usłyszymy autorskie piosenki w alternatywnych brzmieniach.


Pełna informacja na temat Letniego Grania znajduje się na stronie MCK.

Facebook