Nieśmiertelne piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej zawsze działają na słuchaczy jak magnes. Nic więc dziwnego, że w niedzielny wieczór 22 października publiczność po brzegi wypełniła widownię Starego Kina, aby wysłuchać koncertu “Osiecka po męsku”.

Przy akompaniamencie Jacka Kity wystąpił Marcin Januszkiewicz, śpiewający aktor o ogromnej artystycznej wrażliwości i wyjątkowych możliwościach wokalnych. Piosenki Osieckiej towarzyszą jego karierze od dawna. Wykonywał je w konkursie “Pamiętajmy o Osieckiej”, na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej i na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zebrał je na płycie, którą po występie można było nabyć z autografem wykonawcy.

Osiecka po męsku
Fot. Aleksandra Mossakowska

Koncert dostarczył publiczności wielu niespodziewanych wrażeń i całego spektrum emocji. Nowe i nieoczywiste interpretacje mniej i bardziej znanych piosenek wywoływały nostalgię, wzruszenie i refleksje. Nie zabrakło poczucia humoru, zwłaszcza przy wprowadzaniu do znanych piosenek “męskich” elementów, takich jak piłkarskie koszulki i przyśpiewki kibiców wplecione w wykonywane utwory. Artyści tak oczarowali słuchaczy, że wieczór zakończył się owacją na stojąco.

Osiecka po męsku
Fot. Aleksandra Mossakowska

A już na 24 listopada zaplanowany jest kolejny koncert piosenki aktorskiej w Starym Kinie – “Kobieta do zjedzenia” w wykonaniu Magdaleny Smalary.

Facebook