Październik dobiegł końca, a my przedstawiamy kolejne podsumowanie miesiąca.

4 X 

4 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji Młodzieżowa Rada Miasta Milanówka, wsparta przez Milanowskie Centrum Kultury, zorganizowała zbiórkę na rzecz Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt W Milanówku Brwinowska 48. 

Od poniedziałku 2 X do piątku 6 X w godzinach 8:00-16:00 można było przynosić do Starego Kina artykuły najpotrzebniejsze w schronisku.

7 X

7 października w Starym Kinie odbył się Festiwal Kulturalna Prowincja, zorganizowany przez Agat_i_ litery w ramach programu “Dom Kultury +”.

Uczestnicy wydarzenia korzystali z różnorodnej oferty, którą spajał temat podróży w czasie. Koncert fortepianowy Joanny Kozłowskiej przeniósł słuchaczy w lata przedwojenne. Korzystając z rekwizytów inspirowanych historycznymi strojami można było nagrać własny filmik w fotobudce 360. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty tradycyjnych technik sitodruku i ceramiki. 

Gwoździem programu było spotkanie z Jakubem Nowakiem, twórcą powieści “To przez ten wiatr” i laureatem Nagrody Gombrowicza. Agata Charuba-Chadryś i pisarz rozmawiali tak interesująco, że na widowni nie pozostał nikt, kto nie chciałby przeczytać książki. Na małym stoisku Księgarni Milanowskiej można było nabyć własny egzemplarz i od razu zdobyć dedykację autora.

Kulturalna Prowincja
Fot. Aleksandra Mossakowska

15 X

15 października, tak jak w całej Polsce, w Milanówku miały miejsce wybory parlamentarne. Zapraszamy do naszego podsumowania wyników wyborów w artykule Poli Zaleskiej.

Wybory 2023
Fot. Maria Matuszkiewicz

16 X

Dzień 16 października upłynął pod znakiem oczekiwania na ostateczne wyniki wyborów parlamentarnych. Nie oznacza to jednak, że życie w Milanówku zamarło.

Odbyła się II Sesja Młodzieżowej Rady Miasta. Młodzi radni wybrali kandydatkę na swojego doradcę – radną Karolinę Werczyńską. Uchwałą Rady zostało przyjęte jej logo. 

Radni podsumowali akcję zbiórki karmy na rzecz schroniska dla zwierząt, wyciągając z tego doświadczenia konstruktywne wnioski na przyszłość, która przyniesie kolejne, już zaplanowane przedsięwzięcia.

W Starym Kinie miało miejsce kolejne spotkanie zorganizowane przez Chaotycznych Myślicieli. Tym razem profesor Paweł Łuków w formie interesującej i angażującej publiczność pogadanki przedstawił genezę i najważniejsze zadania bioetyki.

19 X

19 października o piętnastej rozpoczęła się II Sesja Rady Seniorów Miasta Milanówka. Seniorzy spotkali się po raz pierwszy w pełnym składzie, bo w I Sesji 25 maja nie mogło uczestniczyć dwoje radnych, którzy dopiero teraz odebrali swoje zaświadczenia o wyborze.

Obrady zdominowały dwa najważniejsze tematy – współpraca z milanowskimi firmami w sprawie rabatów na usługi dla seniorów oraz zmiany w statucie Rady Seniorów.

Ze względu na konieczność wprowadzenia wielu poprawek do dotychczasowego statutu, przewodnicząca Rady Seniorów, pani Małgorzata Strzałkowska ogłosiła przerwę w posiedzeniu, które zostanie wznowione 15 listopada o godzinie 15:30.

Rada Seniorów
Fot. Aleksandra Mossakowska

20 X

Wieczorem 20 października w Starym Kinie odbył się wernisaż malarstwa ANKY. Pochodząca z Milanówka artystka zaprezentowała 27 prac, powstałych w czasie jej pobytu w Chinach. Każdy obraz jest odrealnionym portretem kobiety, utrzymanym w monochromatycznej kolorystyce, a razem tworzą niezwykle barwną, ale jednak spójną kolekcję. Zostały wykonane w interesującej technice, nawiązującej do sztuki rdzennych ludów Australii i Afryki.

Wernisaż ANKY
Fot. Aleksandra Mossakowska

22 X

W niedzielny wieczór 22 października publiczność koncertu Marcina Januszkiewicza przy akompaniamencie Jacka Kity, zatytułowanego “Osiecka po męsku”, po brzegi wypełniła widownię Starego Kina. Artystyczna wrażliwość i wyjątkowe możliwości wokalne wykonawcy, przyprawione szczyptą humoru sprawiły, że występ dostarczył wielu niespodziewanych wrażeń i emocji, a zakończył się owacją na stojąco.

Osiecka po męsku
Fot. Aleksandra Mossakowska

27 X

W piątek 27 października w milanowskiej SP nr 1 odbył się tradycyjny, coroczny Koncert Jesienny. Tegoroczna edycja miała tytuł „Szymborska z przymrużeniem oka” – więc było nieco humorystycznie, ale przede wszystkim pięknie, poetycko i wzruszająco. Z okazji setnej rocznicy urodzin Noblistki szkolny zespół wokalny Arfik pod przewodnictwem pani Beaty Osiadacz przygotował cudowne przedstawienie. Wiersze, limeryki, lepieje, a przede wszystkim piosenki w wykonaniu solistów i całego chóru złożyły się na niezapomniany wieczór.

Koncert Jesienny
Fot. Piotr Bożek
Facebook