Jak zwykle na koniec miesiąca podsumowujemy najciekawsze wydarzenia, w których uczestniczyliśmy.

5-7 XII

Od od 5 do 7 grudnia trwała w Starym Kinie wymiana dekoracji świątecznych. Można było przynosić ozdoby, które się znudziły, ale mogą jeszcze posłużyć innym.

Wiele osób skorzystało z tej okazji, żeby przewietrzyć zasoby, odświeżyć zbiory, uzupełnić kolekcje i wprowadzić do domu nutkę nowości bez wydawania pieniędzy!

Wymiana dekoracji
Fot. Aleksandra Mossakowska

6 XII

To były Mikołajki! Wełniane swetry, mikołajowe czapki, a także zimowa herbata przy choince stworzyły ciepłą świąteczną atmosferę.

6 grudnia o 16:30 i o 18:30 w Starym Kinie dwie duże grupy dzieci brały udział w wesołej zabawie z elfami trwającej aż do wizyty Świętego Mikołaja, który w dniu swoich imienin znalazł czas na spotkanie z najmłodszymi milanowianami.

Mikołajki 2023
Fot. Aleksandra Mossakowska

9 XII

9 grudnia w Starym Kinie wystąpiła Nieformalna Grupa Teatralna 'Między Słowami’ ze spektaklem “Serwus Madonna”, który miał swoją premierę 26 listopada w Podkowie Leśnej. W programie wieczoru znalazły się wiersze, skecze i piosenki polskich dwudziestowiecznych autorów od Mariana Hemara po Katarzynę Grocholę. Autorka wyboru tekstów oraz scenariusza przedstawienia, Beata T. Tarłowska uczyniła jego motywem przewodnim postać kobiety, jako twórczyni, natchnienia artysty i obiektu sztuki. Występ dwunastki aktorów wyreżyserował Marcin Masztalerz, a akompaniowali mu Aleksandra Kopp i Marcin Żebrowski, odpowiedzialni także za przygotowanie wokalne wykonawców.

Zgromadzonych w Starym Kinie widzów powitały przedstawicielki Milanówka w zespole – Joanna Wołowska i Anna Krysiak,.

Zgodnie z zapowiedzią zawartą w podtytule spektaklu (“wieczór liryczno-sentymentalny ze szczyptą satyry”) publiczność otrzymała porcję dobrej literatury, refleksyjnej, ale zabarwionej sporą dawką dowcipu i wszystkich emocji, które wiążą się z obecnością kobiety w sztuce.

Serwus Madonna
Fot. Aleksandra Mossakowska

23 XII

Tylko do 23 grudnia była otwarta kwiaciarnia pani Doroty przy Piłsudskiego.

Poświęciliśmy temu pożegnaniu osobny artykuł na naszej stronie.

Pani Dorota w swojej kwiaciarni
Facebook