Pierwszy miesiąc wakacji już za nami. A oto skrót tego, co ważnego i ciekawego wydarzyło się w lipcu.

2 VII

2 lipca w parku Zielony Dołek koncert Sebastiana Riedla i Michała Kielaka zainaugurował cykl “Letniego Grania”. Zapraszamy do czytania relacji Antoniego Grycuka.

Letnie Granie
Fot. Antoni Grycuk

5 VII

5 lipca w Bibliotece Miejskiej rozpoczął się cykl warsztatów twórczego czytania, realizowany w ramach programu “Gotowi, by działać”. Warsztaty w niedużym gronie, ale za to w ciepłej, domowej atmosferze poprowadziła Agata Charuba-Chadryś. Było trochę poezji, trochę medytacji i dużo odkrywania w sobie nieznanych pokładów kreatywności…

Kolejne spotkania, z coraz liczniejszymi grupami uczestników, odbyły się 19 i 26 lipca.

10 VII

10 lipca Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim rozpoczął remont ulicy Dębowej. 

W związku z tym Grodziskie Przewozy Autobusowe wyznaczyły objazdowe trasy dla autobusów linii autobusy linii 15, 16, 17, 18 i 31.

Prace remontowe mają się zakończyć do 3 września.

16 VII

16 lipca to była gorąca leniwa niedziela. Ale nawet w upały można spędzać czas twórczo. W cienistych wnętrzach Willi Banczewianki po południu odbyły się warsztaty tworzenia roślinnych mandali. Uczestniczki wysłuchały inspirującego wykładu, a potem same mogły spróbować swoich sił w układaniu kompozycji z wykorzystaniem kwiatów, liści, piór i innych tworów przyrody.

Fot. Aleksandra Mossakowska

18 VII

18 lipca w Starym Kinie w cyklu „ZAGADKOWE KINO OSCAROWE” wyświetlono film „Bohemian Rhapsody” z 2018 roku.

20 VII

20 lipca Milanowskie Centrum Kultury gościło uczestników pierwszego konwentu beneficjentów tegorocznej edycji programu Dom Kultury +. Stare Kino stało się przestrzenią do edukacji, wymiany doświadczeń, dyskusji o dobrych praktykach i napotykanych trudnościach. Spotkały się różne punkty widzenia procesu zmiany społecznej, wprowadzanej dzięki kulturze.

22-23 VII

22 lipca w godzinach 14-17 i 23 lipca w godzinach 15-18 Milanowskie Miejsce Aktywności Lokalnej udostępniło swoją siedzibę przy Sosnowej 1C wszystkim, którzy mieli ochotę wspólnie i twórczo spędzić popołudnie. Organizatorzy warsztatów “Twórcza Współpraca” przygotowali gry, konkurencje i zadania, z którymi zmierzyły się drużyny złożone z zawodników w różnym wieku.

Fot. Aleksandra Mossakowska

25 VII

W związku z remontem prowadzonym przez WKD 25 lipca został zamknięty przejazd kolejowy w ciągu ulicy Łąkowej. 

Wyznaczono objazd ulicami Kazimierzowską, Średnią i Szyszkową.

Taka sytuacja ma potrwać do 4 sierpnia.

Fot. Aleksandra Mossakowska

29 VII

29 lipca o godzinie 9:00 nastąpiło długo oczekiwane otwarcie miejskiego basenu. Na użytkowników czekało trzech ratowników i trzy osoby z obsługi. Choć temperatura nie każdego zachęcała do kąpieli, warto było wpaść i skorzystać z atrakcji towarzyszących. W godzinach 11:00-14:00 zostały zorganizowane animacje dla najmłodszych, a o godz. 15:00 rozpoczęło się ostatnie spotkanie warsztatowe z cyklu “Ule Jerzego” (wcześniejsze miały miejsce w Bibliotece 1 lipca i w Starym Kinie 15 lipca).

W sierpniu na terenie kąpieliska miejskiego animacje dla dzieci będą się odbywać w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 10:00-14:00.

Facebook