Na zielonym skwerku, pośród sosen i osik, teren się zagłębia, dając odrobinę poczucia naturalności. Mówią na to Zielony Dołek, co, jak się okazuje, dobrze oddaje realia tego miejsca. To na tym skrawku ziemi jest plac zabaw ze zjeżdżalniami, huśtawkami i przeszkodami do pokonania dla dzieci. I to właśnie w tym miejscu Milanowskie Centrum Kultury zaprasza chętnych na darmowe koncerty w ramach Letniego Grania. Jak wyjaśniła przedstawicielka organizatora, pomysł zaczerpnęli z innego miasta, bo skoro gdzieś mogą się ludzie dobrze bawić przy muzyce, to czemu nie w Milanówku.

I tak się stało 2 lipca 2023 o 20:00. W prawej części skwerku ustawiony został namiot dla grających, a przed nim mnóstwo przenośnych krzeseł. Artyści weszli na scenę wewnątrz namiotu po krótkiej zapowiedzi. Tym razem byli to Sebastian Riedel i Michał Kielak. Pierwszy to syn legendarnego Ryszarda Riedla, wokalisty Dżemu, drugi to świetny harmonijkarz.

Przez pierwsze pół godziny muzycy grali ich autorski materiał, który nie jest znany szerszej grupie słuchaczy, natomiast później zaprezentowali kilka największych hitów zespołu Dżem takich jak Whisky, Wehikuł Czasu czy Harley Mój. I to przy drugiej części słuchacze bawili się najlepiej. Podczas któregoś utworu nawet pojawiły się tańce. Przekrój wiekowy widzów kształtował się od kilkuletniego dziecka aż do osób około siedemdziesiątki. Zebrało się około stu osób. Było dokładnie tak, jak być powinno na wakacyjnym pikniku. Na koniec publiczność nie dała zejść artystom ze sceny i brawami wymusiła bis, którym była również piosenka Dżemu.        

Takie koncerty mają się odbywać co dwa tygodnie aż do końca wakacji.

Facebook