Kończy się sierpień. Przypominamy, co ważnego i ciekawego przyniósł.

1 VIII

1 sierpnia na milanowskim cmentarzu i w kościele św. Jadwigi Śląskiej miały miejsce obchody 79-tą rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Więcej informacji o uroczystościach rocznicowych –  w artykule Poli Zaleskiej.

4 VIII

4 sierpnia wieczorem w Starym Kinie odbyło się siódme spotkanie zielarskie na temat “Z natury na talerz”. Pani Elżbieta Madsen barwnie opowiedziała, jak wykorzystywać w kuchni rośliny rosnące dziko w naszym sąsiedztwie.

5 VIII

5 sierpnia na cmentarzu i przy pomniku w Lasku Pondra milanowianie upamiętnili rocznicę tragicznych wydarzeń z 10 VIII 1944 r. Tegoroczne obchody rocznicowe podsumowuje artykuł Poli Zaleskiej.

Obchody rocznicowe
Fot. Aleksandra Mossakowska

5 VIII 

5 sierpnia odbył się trzeci koncert Letniego Grania. Ze względu na deszczową pogodę występ Agaty Karczewskiej został przeniesiony z Zielonego Dołka do Starego Kina.

12-13 VIII

12 sierpnia w godzinach 16-19 i 13 sierpnia w godzinach 13-16 w Milanowskim Miejscu Aktywności Lokalnej przy Sosnowej 1C odbyły się kolejne warsztaty międzypokoleniowe z cyklu “Twórcza współpraca”.

18 VIII

18 sierpnia Milanówek gościł Holi Święto Kolorów. Do parku Zielony Dołek dotarła spora grupa młodzieży i dzieci pod opieką rodziców, aby tu wziąć udział w wielobarwnej zabawie. Muzyka, taniec i kolorowy proszek to, jak się okazuje, świetna recepta na urozmaicenie upalnego dnia! 

Holi Święto Kolorów
Fot. Julian Mossakowski

19 VIII

19 sierpnia w ramach Klubu Kobiecych Pasji w Starym Kinie odbył się warsztat empatycznej komunikacji. Uczestnicy uczyli się, jak odczuwać i rozumieć emocje, jak odczytywać potrzeby swoje i innych, jak się dzięki temu porozumiewać.

26 VIII

26 sierpnia w parku Zielony Dołek wystąpił Michał Kowalonek z koncertem w cyklu “Letnie Granie”. Zapraszamy do czytania relacji Antoniego Grycuka.

Letnie Granie 26 VIII 2023
Fot. Antoni Grycuk
Facebook